Jesteśmy grupą psychologów i lekarzy, którzy w swojej codziennej praktyce klinicznej oraz poprzez prowadzenie badań naukowych zajmują się dziećmi z FASD i ich rodzinami.

kontakt

Agnieszka Domin

Lekarz, pediatra
Certyfikowany diagnosta FASD

W 2005 r. ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Tytuł specjalisty pediatrii uzyskała w 2014 r. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Tematyką FASD zajmuje się od 2013 r.

Uczestniczyła w wielu szkoleniach organizowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dotyczących diagnozy i terapii FASD oraz w programie Alicja, który miał za zadanie ocenić częstość występowania FAS w Polsce. 

Katarzyna Biała-Solarz

Psycholog, psychoterapeuta

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie – specjalizacja psychologia kliniczna. Ukończyła 4-letnią specjalizację z Psychoterapii Systemowej Rodzin w Krakowie. Certyfikowany diagnosta zaburzeń FASD – specjalizacja ukończona w PARPA w Warszawie. Studia podyplomowe z zakresu „Neuropsychologia Kliniczna Dziecka” w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego, Oddział Dzienny Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży, Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie- praca z kobietami doświadczającymi przemocy i współuzależnionymi oraz z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym. Stale poszerza swoje umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach naukowych oraz superwizując swoją pracę pod kierunkiem certyfikowanych superwizorów.

Prowadzi  psychoterapię dzieci i dorosłych, oraz terapię rodzin.

Iwona Bochnak

Filolog języka polskiego, neurologopeda, terapeuta pedagogiczny

Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Z dziećmi z FAS pracuje od 2012 roku. Doświadczenie zdobyła pracując z dziećmi i młodzieżą w Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych oraz na Dziennym Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej Dzieci i Młodzieży. Posiada liczne certyfikaty ukończenia szkoleń i konferencji. Poszukuje stale nowych rozwiązań i poszerza swoją wiedzę.

Prowadzi diagnozę i terapię neurologopedyczną i pedagogiczną zarówno indywidualną jak i grupową.

 

OSOBY WSPÓŁPRACUJĄCE:

dr n.społecznych, psycholog Teresa Jadczak-Szumiło

lekarz Agnieszka Holly - specjalista psychiatra dzieci i młodzieży

psycholog, psychoterapeuta Małgorzata Czech